Kedlubňa

Ak chcete preskočiť tento úvod, kliknite sem

 

Ďakujeme Vám, že sa zaujímate o problémy Kalerábu. Prečítajte si tento text a uvážte, či môžete a chcete svojmu obľúbenému webu pomôcť.

Prečo od Vás potrebujeme pomoc?

Celý web sme vytvorili a dlhý čas udržovali len z našich vlastných prostriedkov. Nebol to až taký problém, keďže náklady neboli vysoké. Platili sme si lacný Webhosting na spoločnom serveri s ďaľšími stránkami. Stálo nás to spolu s doménou okolo 150 korún mesačne.

Situácia sa však prudko zmenila v decembri 2005. Od vzniku Kalerábu v marci 2005 sa totiž denná návštevnosť zdvihla na niekoľko tisíc denne, a počet zobrazených stránok tomu zodpovedá. Štruktúra webu má veľké nároky na prenesené údaje a navyše silne zaťažuje hardware hostujúceho servera. Ku koncu svojej prevádzky na tomto stroji už Kaleráb hltal väčšinu jeho kapacity, čo sa prejavovalo častými výpadkami a pomalosťou. Tým trpeli aj všetci ostatní, s ktorými sme ten stroj zdieľali. Poskytovateľ nám teda pozastavil ďaľšiu prevádzku na tomto serveri a ponúkol nám pre nás oveľa vhodnejší, vlastný dedikovaný server.

Ten však mesačne stojí oveľa viac - v súčasnosti 1500 Sk. K tomu treba prirátať zriaďovacie poplatky za server, náklady na doménu a občasné návštevy právnikov a podobne.

Keďže nie sme milionári, a navyše nám Kaleráb berie aj kopu voľného času, rozhodli sme sa, že tieto pomerne nemalé sumy už nebudeme platiť zo svojho vrecka. Naše pokusy nájsť pre Kaleráb nejakého inzerenta sú zatiaľ vpodstate neúspešné. Problémom je obsah nášho webu. Z reklamných agentúr orientujúcich sa na umiestňovanie reklamy na internete nám napísali, že ich zákazníci by si neželali vidieť svoju reklamu vedľa našich nevhodných fotomontáží. Keďže nemáme chuť cenzurovať obsah, ktorí sa páči nám aj Vám, musíme sa vzdať predstavy, že nám reklama zaplatí náklady spojené s prevádzkou Kalerábu.

Preto ak nechcete, aby Kaleráb skončil, pomôžte nám uhradiť aspoň časť týchto nákladov!

Na polročnú prevádzku potrebujeme cca 10 000 Sk. Tí čo prispejú, budú zverejnení v Donate Liste, dostanú k profilu peknú ikonku a budú mať fasa pocit. Aktuálna suma na účte bude zverejnená na frontpagi, a ak sa náhodou prekročí, zbytok peňazí tam ostane na ďalší polrok, alebo možno začneme honorovať najlepšie koláže. Aj keď toľko navyše tam asi nebude :) No, kiež by sme sa mýlili. Určite by to viac motivovalo Tvorcov.

Pred darovaním peňazí je potrebné, aby ste súhlasili s darovacou zmluvou. My darované prostriedky nemusíme zdaniť, takže nepotrebujeme ďaľších 2000 Sk naviac pre milých pracovitých ujov vo vláde.

Ak sa vyzbiera dosť peňazí, Kaleráb bude fungovať, a za pol roka vypíšeme ďaľšiu zbierku. Ak sa situácia dovtedy nevyrieši nejak inak. V čo pevne dúfame.

Ďakujeme Vám!

Kliknite sem na pokračovanie darovania. Diskusia: 17

 

 
Prítomní užívatelia:
© Kalerab.sk. Autorské práva vyhradené. Stránka bola vygenerovaná za 0.01 sec.
Partneri stránky: E-Horoskopy TopDovolenka