Cenník a špecifikácia reklamy
pre server kalerab.sk

Platný od 1.januára 2007

Tento dokument obsahuje popis reklamných banerov, ktoré je možné umiestniť na našom serveri a spôsob ich použitia. Nájdete tu aj štatistiky ohľadom návštevnosti nášho servera.

1. Návštevnosť a klientela

Server kalerab.sk je netradičný humorný server, ktorý ponúka zábavu širokému spektru ľudí. Snažíme sa spracovávať témy, ktoré sú známe a blízke vačšine potenciálnych návštevníkov. Keďže náš server si nepotrpí na politickú korektnosť, spracovanie tém láka aj ľudí, ktorým bežný mainstream nevyhovovuje a chcú niečo nezvyčajné. Medzi našimi návštevníkmi je najpočetnejšia skupina mladých ľudí vo veku 15-30 rokov. Sú väčšinou technicky zdatní a zaujímajú sa o moderné trendy. 75% návšetvníkov je zo Slovenska, 3% z Čiech.

Za posledné 4 mesiace roka 2005 je návštevnosť servera v priemere 3500 unikátnych návštevníkov za deň a stále stúpa. Počet zobrazených stránok je okolo 30 000 denne.

2. Špecifikácia banerov

Platené reklamné banery na našej stránke sú umiestnené zásadne v oblasti, ktorú návštevník uvidí okamžite po načítaní stránky (bez skrolovania). Za bežné považujeme návštevníkov disponujúcich obrazovým rozlíšením minimálne 1024x768 (toto alebo väčšie rozlíšenie ma takmer 80% návštevníkov). Banery môžete zadať v nami prednastavených rozmeroch, v prípade že požadujete iný formát, môžeme sa skúsiť špeciálne dohodnúť.

Banery je možné využívať dvomi spôsobmi: kreditným a paušálnym.

Kreditný spôsob umožňuje nákup kreditu, ktorý sa postupne míňa pri zobrazovaní banerov - každé zobrazenie stojí určitý počet kreditov. Dá sa určiť denný limit na zobrazovanie, ktorý sa nesmie prekročiť - takto si môžete kontrolovať maximálne denné výdavky na reklamu. Zobrazovanie baneru pri obmedzení je v čase rovnomerne rozložené, nemusíte sa tak obávať, že by sa Váš limit vyčerpal napríklad doobeda a zvyšok dňa sa už baner neukazoval. Kredit sa kupuje dopredu, v prípade že sa vyčerpá, nebude sa Váš baner zobrazovať až do obnovenia kreditu. Reklamné plochy sú takto zdieľané viacerými zákazníkmi.

Paušálnym spôsobom si prenajmete reklamný priestor na určitú dobu, počas ktorej sa bude v tomto priestore zobrazovať Váš baner. Minimálna doba prenájmu je jeden mesiac. Dá sa tiež dohodnúť paušálny prenájom na určité percento zobrazení (čiastocný paušál), napríklad 50% prenájom reklamnej plochy znamená, že pri každom druhom zobrazení reklamnej plochy tam bude umiestnený Váš baner. V tomto prípade je samozrejme cena nižšia ako pri plnom paušále. Je možné prenajať 25%, 50% alebo 75% zobrazení. Paušál sa platí dopredu na dohodnuté obdobie (minimálne 1 mesiac). Plný paušál predstavuje zľavu vo výške cca 40% oproti kreditnému systému..

Typy banerov sú zhrnuté v nasledujúcej tabuľke. Rozmery sú v pixloch (šírka x výška). Ceny sú udávané za 1000 zobrazení pre kreditný spôsob, respektíve za mesiac pre paušálny spôsob. Ceny sú konečné. Nie sme platcami DPH. Minimálny kredit, ktorý je možné objednať, je 200 Sk.

Názov Umiestenie Rozmer Cena
(kredit)
Cena
(paušál 100%)
Cena
(paušál 75%)
Cena
(paušál 50%)
Cena
(paušál 25%)
Klasik V hlavičke stránky 468x60 3,50 Sk 2 100,- Sk 1 600,- Sk 1 100,- Sk 700,- Sk
Veľký box V reklamnom stĺpci 150x200 3,00 Sk 1 700,- Sk 1 300,- Sk 950,- Sk 550,- Sk
Skyscraper V reklamnom stĺpci 150x500 7,00 Sk 4 300,- Sk 3 400,- Sk 2 400,- Sk 1 400,- Sk
Mini Button V pravom stĺpci 66x66 0,50 Sk 290,- Sk 210,- Sk 165,- Sk 90,- Sk
Button V ľavom stĺpci 180x30 0,80 Sk 500,- Sk 400,- Sk 300,- Sk 180,- Sk

Upozornenie: vzhľadom na to, že reklamné plochy sa dajú prenajať na určité obdobie jedným zákazníkom, nemusia byť k dispozícií všetky druhy banerov popísaných v tabuľke. Informujte sa preto pri objednávaní, či je príslušná reklamná plocha voľná.

Podporované formáty sú: GIF, JPG, PNG, SWF, SWC, PSD, TIFF, BMP, IFF, JP2, JPX, JB2, JPC, XBM alebo WBMP. Samozrejme musí ich podporovať aj zákazníkov internetový prehliadač, preto odporúčame len najbežnejšie používané GIF, JPG, PNG a SWF.

V prípade, že nemáte hotový baner, naši grafici Vám môžu nejaký vytvoriť na základe Vašich podkladov. Cena vyhotovenia je individuálna, podľa náročnosti a veľkosti banera.

Ak máte záujem o spoluprácu s nami, napíšte nám mail (reklama@kalerab.sk), v ktorom špecifikujete druh banera a spôsob jeho platenia (kredit či paušál). Napíšte nám tiež všetky prípadné požiadavky či otázky, ktoré nie sú jasné z tohoto dokumentu.